Blog Leoapart

Słoneczny Wrocław

Lato w tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza - mqamy połowę września a słońce pięknie grzeje. Mimo iż sezon urlopowy się już powoli kończy, rok szkolny się zaczął to warto te ostatnie dni lata wykorzystać. Dlatego serdecznie zaproaszamy do Wrocławia!

Z roku na rok Wrocław oferuje coraz więcej atrakcji turystycznych i kulturalnych.

Do 18 września trwa coroczny festiwal muzyczny Wratislavia Cantans, podczas którego każdy miłośnik muzyki klasycznej znajdzie coś dla siebie. Koncerty odbywają się głównie w salach Narodowego Forum Muzyki.

Ciekawą atrakcją jest Hydropolis, czyli powstała w 2015 roku interaktywna i multimedialna wystawa o wodzie. Wystawa znajduje się w zabytkowym, podziemnym zbiorniku wody z XIX wieku. Hydropolis to jedyne centrum wiedzy o wodzie w Polsce, które oferuje owiedzającym moc atrakcji i dużą dawkę wiedzy.

Dla miłośników zwierząt polecamy wrocławskie ZOO, a szczególnie nowe gmach Afrykarium, gdzie odwiedzający mogą poznać różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Szczególną atrakcją jest dwudziestometrowy, akrylowy tunel.

Z tak pięknej pogody aż żal nie korzystać, dlatego polecamy Państwu Pergolę oraz pokazy Fontanny Multimedialnej, ktora jest największą w Polsce i jedną z największych tego typu atrakcji w Europie.

To tylko kilka z naprawdę wielu atrakcji we Wrocławiu. Regularnie będziemy Państwu przybliżać każdą z tych atrkacji u nas na blogu :) Poniżej przedstawiamy mini kalendarium weekendowych wydarzeń we Wrocławiu. 16-18 września zapowiada się bardzo ciekawie! :)

 

Wrocławski Festiwal Krasnoludków - jest to idealne wydarzenie dla dzieci, ale również dla dorosłych. W tym roku organizatorzy wydłużyli festiwal o jeden dzień :) Szczegółowy program można zobaczyć tu.

Otwarcie Centrum Historii Zajezdnia - w piątek (16 września) o godzinie 16:00 odbędzie się oficjalne otwarcie, na którym koncert zagra zespół Me, myself and I. Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie wernisaż wystawy  „Wrocław 1945-2016”.

Święto ul. Św. Antoniego - wydarzenie to inauguruje Europejski Tydzień Mobilności. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, takich jak gry dla dzieci, Dzień Otwarty MPK czy piknik na trawie na ul. Kazimierza Wielkiego.

3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci - 17 września rozpoczyna się trzecia edycja festiawlu filmowego dla małych kinomanów. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Małe i duże filmowe podróże". Poza projekcjami filmów Kino Nowe Horyzonty przygotowało wiele atrakcji, między innymi warsztaty plastyczne. Szczegółowy program znajdą Państwo tu.

 

Opublikowane przez Maja, 14 wrz 2016, 10:25 | skomentuj lub czytaj dalej »

 
© 2010 Leoapart | All Rights Reserved | design & development: mediait.pl Znajdziesz nas w Google+